مهندس اوژن آهنی، مدیرعامل آکوصنعت در مصاحبه با نشریه شیمی دارو

مهندس اوژن آهنی، مدیرعامل شرکت آکوصنعت تجارت آریا در گفتگو با خبرنگار نشریه شیمی دارو گفت: این شرکت تولیدکننده تخصصی قطعات و ملزومات بسته بندی دارویی است. آکوصنعت تجارت آریا فعالیت خود را با تولید درپوش ویال های تزریق با عنوان فلیپ آف ها آغاز نمود و به توسعه سبد محصولات خود پرداخت. محصولات این شرکت در صنایع دارویی، آرایشی، بهداشتی و غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.
اوژن آهنی افزود: آکوصنعت با تلاش مستمر جهت حفظ کیفیت و در راستای تحقق اهداف توسعه ای خود، در حال راه اندازی مجموعه تولیدی جدیدی در شهرک صنعتی دارویی برکت است. این کارخانه با متراژ 6000 مترمربع بر اساس استانداردهای روز دنیا و جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات تولیدی در حال راه اندازی می باشد.

مدیرعامل شرکت آکوصنعت تجارت آریا با اشاره به نقش دولت در رونق تولید کشور اظهار داشت: در کشورهای توسعه یافته مداخله دولت در بحث تولید بیشتر از جنس حمایت است اما در ایران این موضوع معمولاً جنبه بازدارنده دارد. بهتر است دولت تا حد ممکن عوامل بازدارنده را حذف نموده و مولد تولید باشد. هم چنین دولت می تواند با ارائه تسهیلات ارزان قیمت به شرکت های تولیدی و حذف قوانین دست و پاگیر صادراتی مسیر را برای تولیدکنندگان هموار نماید.
اوژن آهنی در خصوص اهداف شرکت آکوصنعت در جشنواره بین المللی فارمکس خاورمیانه 2021 گفت: این شرکت به عنوان یک شرکت پیشرو در صنعت بسته بندی دارویی ترجیح می دهد که در همه رویدادهای تخصصی حضور داشته باشد تا بتواند با مخاطبین تخصصی خود، از این طریق ارتباط برقرار کند و در رابطه با محصولات جدید خود توضیحاتی ارائه دهد.
وی ادامه داد: یکی از اهداف شرکت آکوصنعت شناخت نیازهای صنعت داروسازی است و حضور در رویدادها و تعاملاتی که صورت می گیرد، در شناخت این نیازها بسیار موثر است و جهت توسعه سبد محصولات این شرکت راهگشا خواهد بود. هم چنین این رویدادها بستر مناسبی است که با جامعه هدف مان در رابطه با ایرادات و یا مشکلاتی که محصولات پیشین داشته اند، گفتمانی داشته باشیم و پروسه رضایت سنجی سالیانه نیز انجام شود تا بدین ترتیب بتوانیم کیفیت خود را با رفع موارد مطرح شده ارتقا دهیم.
اوژن آهنی به اهداف صادراتی مجموعه خود در سال 1400 اشاره کرد و گفت: شرکت آکوصنعت تجارت آریا عضوی از یک هلدینگ بزرگ است و گروه صادرات این هلدینگ مشغول فعالیت و امکان سنجی صادرات در حوزه آسیای میانه، CIS و حوزه کشورهای خلیج فارس هستند. با برنامه ریزی مشخصی که این گروه برای آکوصنعت دارند، در نمایشگاه های مربوط به این کشورها حضور خواهیم داشت. بدیهی است دولت می تواند با ایجاد بستری مناسب و ارائه تسهیلات و تمهیدات لازم جهت حضور در این نمایشگاه ها و معرفی محصولات، تأثیر بسزایی در صادرات این صنعت داشته باشد.
وی برنامه های آکو صنعت تجارت آریا در زمینه اشتغالزایی و توسعه ظرفیت تولید را اینگونه بیان کرد: در حال حاضر آکوصنعت با حدود 100 نفر نیروی انسانی که هر یک دارای تخصص های مختلف در حوزه های تولید، فروش، اداری و منابع انسانی هستند، به سرعت در حال پیشرفت و توسعه است و ظرف یک سال آینده در شهرک صنعتی دارویی برکت، یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین کارخانه های تولید تجهیزات بسته بندی دارو را تأسیس خواهد کرد.
مدیرعامل شرکت آکوصنعت تجارت آریا برگزاری جشنواره فارمکس 2021 را بر جایگاه صنعت دارویی ایران در سطح بین المللی موثر دانست و گفت: قطعاً برپایی رویدادهایی مثل فارمکس، به دلیل مشارکت بالا و تخصصی بودن، بستر مناسبی را برای تعاملات بیشتر داروسازی ها و شرکت های وابسته و در نتیجه بالا رفتن سطح کیفی این صنعت در کشور و نیز در سطح بین المللی به وجود خواهد آورد. زحمات برگزارکنندگان رویدادهایی همچون فارمکس با رعایت پروتکل های بهداشتی، در شرایط پاندمی کرونا، ستودنی است.
اوژن آهنی در پایان با تأکید بر کیفیت بالای محصولات تولیدی خود، گفت: شرکت آکوصنعت با توجه به کیفیت محصولات خود و ایجاد نظام مدیریتی یکپارچه و استفاده از مشاوران مدیریتی مجرب، موفق به اخذ گواهینامه ایزو 9001:2015 و هم چنین (ISO 227116 GMP) از شرکت TUV AUSTRIA گردیده است. این سابقه درخشان و خوش نامی آکوصنعت باعث شد تا در تولید واکسن های کووید 19 داخلی نیز سهیم شویم و با داروسازی های مطرح و معتبر همکاری داشته باشیم.
متن مصاحبه را میتوانید در لینک زیر مشاهده بفرمایید:

کلیک کنید

فرم جستجو